

Click it and Unblock the Notifications
| व्हीलबेस | 2900 |
| ग्राउंड क्लीयरेंस | 127 mm (unladen) |
| कर्ब वेट | 2140 |
| 4963 mm * 2144 mm * 1379 mm |
| दरवाजे | 4 |
| सीटिंग क्षमता | 5 Seats and 2 Rows |
| बूटस्पेस | 407 L |
| ड्राइवट्रेन | AWD |
| फ्यूल टाइप | Electric |
| अधिकतम मोटर परफॉर्मेंस | 590 bhp, 640 Nm |
| ट्रांसमिशन | Automatic - 2 Gears |
| बैटरी | Lithium Ion, 800 V, 79.2 kWh, Placed Under Floor Pan |
| इलेक्ट्रिक मोटर | Dual Permanent Magnet Synchronous Motors (One Motor Each on Front and Rear Axle) |
| Top Speed | 250 |
| Yes | |
| 0-100 km/h in 3.7 seconds (claimed) | |
| Yes | |
| No |
| मिनिमम टर्निंग रेडियस | 5.6 |
| व्हील | Alloy Wheels |
| आगे का टायर | 19 |
| पीछे का टायर | 19 |
| सामने का सस्पेंसन | Adaptive Air Suspension |
| पीछे का सस्पेंसन | Adaptive Air Suspension |
| No | |
| Power assisted (Electric) steering | |
| Radial - Tubeless Tyres | |
| Space Saver | |
| Yes |
| 4S Black Edition | 10 Airbags (Driver, Front Passenger, 2 Curtain, Driver Knee, Front Passenger Knee, Driver Side, Front Passenger Side, 2 Rear Passenger Side) |
| 4S Black Edition | Yes |
| 4S Black Edition | Yes |
| 4S Black Edition | Not Tested |
| 4S Black Edition | 1 beep over 80kmph, Continuous beeps over 120kmph |
| 4S Black Edition | Yes |
| 4S Black Edition | Yes |
| 4S Black Edition | Yes |
| 4S Black Edition | Yes |
| 4S Black Edition | Rear Middle Three Point Seatbelt |
| 4S Black Edition | Lane Departure Prevention |
| 4S Black Edition | Rear Cross-traffic Assist |
| 4S Black Edition | Yes |
| 4S Black Edition | Yes |
| 4S Black Edition | Yes |
| 4S Black Edition | Yes |
| 4S Black Edition | Yes |
| 4S Black Edition | Yes |
| 4S Black Edition | Yes |
| 4S Black Edition | Full-time |
| 4S Black Edition | Yes |
| 4S Black Edition | Yes |
| 4S Black Edition | No |
| 4S Black Edition | No |
| 4S Black Edition | Limited slip |
| 4S Black Edition | Ventilated Disc (Front & Rear) |
| 4S Black Edition | Yes |
| 4S Black Edition | Keyless |
| 4S Black Edition | Yes |
| 4S Black Edition | Yes |
| 4S Black Edition | Yes |
| 4S Black Edition | Automatic Climate Control: Four Zone (Front AC: Two Zones with Fan speed control, Second row AC: Dual Zones with Fan speed control with Vents Behind Front Armrest) |
| 4S Black Edition | Tilt & Telescopic |
| 4S Black Edition | Yes |
| 4S Black Edition | Adaptive |
| 4S Black Edition | Front & Rear |
| 4S Black Edition | Reverse Camera |
| 4S Black Edition | Driver & Co-Driver |
| 4S Black Edition | Yes |
| 4S Black Edition | No |
| 4S Black Edition | Yes |
| 4S Black Edition | No |
| 4S Black Edition | 12V Power Outlet |
| 4S Black Edition | Yes |
| 4S Black Edition | No |
| 4S Black Edition | Leather |
| 4S Black Edition | 14 way electrically adjustable (seat: forward / back, backrest tilt: forward / back, seat height: up / down, lumbar: up / down, lumbar: forward / back, seat base angle: up / down, extended thigh support: forward / back) + 2 way manually adjustable (headrest: up / down) |
| 4S Black Edition | 14 way electrically adjustable (seat: forward / back, backrest tilt: forward / back, seat height: up / down, lumbar: up / down, lumbar: forward / back, seat base angle: up / down, extended thigh support: forward / back) + 2 way manually adjustable (headrest: up / down) |
| 4S Black Edition | Yes |
| 4S Black Edition | Front only |
| 4S Black Edition | Heated and cooled |
| 4S Black Edition | Cup Holder |
| 4S Black Edition | No |
| 4S Black Edition | No |
| 4S Black Edition | Yes |
| 4S Black Edition | No |
| 4S Black Edition | Bench |
| 4S Black Edition | Front & Rear |
| 4S Black Edition | 2 way manually adjustable (headrest: up / down) |
| 4S Black Edition | Dual Tone (Black, Slate Grey, Black / Chalk Beige) |
| 4S Black Edition | Wrapped Steering Wheel |
| 4S Black Edition | Front & Rear Power Windows, All One-touch up/down |
| 4S Black Edition | Yes |
| 4S Black Edition | No |
| 4S Black Edition | Yes |
| 4S Black Edition | Front & Rear |
| 4S Black Edition | Aluminium |
| 4S Black Edition | Electrically Adjustable & Retractable |
| 4S Black Edition | Body-Coloured finish, Turn Indicators on ORVMs |
| 4S Black Edition | Painted |
| 4S Black Edition | Body Coloured Door Handles |
| 4S Black Edition | Electric Tailgate Release |
| 4S Black Edition | Both Sides |
| 4S Black Edition | Yes |
| 4S Black Edition | No |
| 4S Black Edition | No |
| 4S Black Edition | Roof-Mounted Antenna |
| 4S Black Edition | Optional Sunroof |
| 4S Black Edition | Active |
| 4S Black Edition | Yes |
| 4S Black Edition | Yes |
| 4S Black Edition | LED - Rear |
| 4S Black Edition | LED |
| 4S Black Edition | Yes |
| 4S Black Edition | Yes |
| 4S Black Edition | Yes |
| 4S Black Edition | LED |
| 4S Black Edition | Front and Rear Glovebox Lamp, Reading Lamp, |
| 4S Black Edition | LED |
| 4S Black Edition | 2 Trips Electronic |
| 4S Black Edition | Yes |
| 4S Black Edition | Digital |
| 4S Black Edition | Yes |
| 4S Black Edition | No |
| 4S Black Edition | Yes |
| 4S Black Edition | Digital |
| 4S Black Edition | Distance to Empty |
| 4S Black Edition | Digital Instrument Cluster with Adjustable Cluster Brightness |
| 4S Black Edition | Yes |
| 4S Black Edition | Android Auto (Wired) & Apple CarPlay (Wireless) |
| 4S Black Edition | No |
| 4S Black Edition | Yes |
| 4S Black Edition | Phone Calls & Audio Streaming |
| 4S Black Edition | Yes |
| 4S Black Edition | Yes |
| 4S Black Edition | Optional |
| 4S Black Edition | Yes |
| 4S Black Edition | Yes |
| 4S Black Edition | Yes |
| 4S Black Edition | Touch-screen Display |
| 4S Black Edition | 6+ Speakers |
| 4S Black Edition | Bluetooth Compatibility (Phone Calls & Audio Streaming) |
| 4S Black Edition | No |
| 4S Black Edition | No |
| 4S Black Edition | No |
| 4S Black Edition | No |
| 4S Black Edition | No |


Click it and Unblock the Notifications