

Click it and Unblock the Notifications
| व्हीलबेस | 2700 |
| 4697 mm * 2100 mm * 1358 mm |
| दरवाजे | 2 |
| सीटिंग क्षमता | 2 Seats and 2 Rows |
| बूटस्पेस | 240 L |
| फ्यूल टैंक की क्षमता | 70 |
| इंजन टाइप | 4-litre twin-turbo V8 petrol |
| ड्राइवट्रेन | AWD |
| फ्यूल टाइप | Petrol |
| अधिकतम पावर (bhp@rpm) | 577 bhp @ 5500-6500 rpm |
| अधिकतम टॉर्क (Nm@rpm) | 800 Nm @ 2500 rpm |
| इंजन | 3982 cc, 8 Cylinders In V Shape, 4 Valves/Cylinder, DOHC |
| ट्रांसमिशन | Automatic (TC) - 9 Gears, Paddle Shift, Sport Mode |
| एमिशन स्टैण्डर्ड | BS6 Phase 2 |
| Top Speed | 260 |
| 0-100 km/h in 4.1 seconds (claimed) | |
| Yes | |
| Turbocharged | |
| E20 |
| मिनिमम टर्निंग रेडियस | 6.1 |
| व्हील | Alloy Wheels |
| आगे का टायर | 275 / 35 R21 |
| पीछे का टायर | 305 / 30 R21 |
| Power assisted (Electric) steering | |
| Radial - Tubeless Tyres | |
| No |
| Monogram Series | 7 Airbags (Driver, Front Passenger, 2 Curtain, Driver Knee, Driver Side, Front Passenger Side) |
| Monogram Series | Yes |
| Monogram Series | Yes |
| Monogram Series | Not Tested |
| Monogram Series | 1 beep over 80kmph, Continuous beeps over 120kmph |
| Monogram Series | Yes |
| Monogram Series | Yes |
| Monogram Series | Yes |
| Monogram Series | Yes |
| Monogram Series | Lane Departure Prevention |
| Monogram Series | Rear Cross-traffic Assist |
| Monogram Series | Yes |
| Monogram Series | Yes |
| Monogram Series | Yes |
| Monogram Series | Yes |
| Monogram Series | Yes |
| Monogram Series | Yes |
| Monogram Series | Yes |
| Monogram Series | Yes |
| Monogram Series | Disc (Front & Rear) |
| Monogram Series | No |
| Monogram Series | Keyless |
| Monogram Series | Yes |
| Monogram Series | Yes |
| Monogram Series | Yes |
| Monogram Series | Automatic Climate Control: Dual Zone (Front AC: Two Zones with Fan speed control) |
| Monogram Series | Tilt & Telescopic |
| Monogram Series | Yes |
| Monogram Series | Yes |
| Monogram Series | Front & Rear |
| Monogram Series | 360 Degree Camera |
| Monogram Series | Driver & Co-Driver |
| Monogram Series | Yes |
| Monogram Series | Yes |
| Monogram Series | 12V Power Outlet |
| Monogram Series | Cupholders in Front Only |
| Monogram Series | Yes |
| Monogram Series | Yes |
| Monogram Series | Nappa Leather |
| Monogram Series | 14 way electrically adjustable (seat: forward / back, backrest tilt: forward / back, headrest: up / down, seat height: up / down, lumbar: up / down, lumbar: forward / back, seat base angle: up / down) + 2 way manually adjustable (extended thigh support: forward / back) |
| Monogram Series | 14 way electrically adjustable (seat: forward / back, backrest tilt: forward / back, headrest: up / down, seat height: up / down, lumbar: up / down, lumbar: forward / back, seat base angle: up / down) + 2 way manually adjustable (extended thigh support: forward / back) |
| Monogram Series | Yes |
| Monogram Series | Front only |
| Monogram Series | Heated and cooled |
| Monogram Series | Yes |
| Monogram Series | Front |
| Monogram Series | Single Tone (Crystal white) |
| Monogram Series | Front & Rear Power Windows, All One-touch up/down |
| Monogram Series | Front |
| Monogram Series | Electrically Adjustable & Retractable |
| Monogram Series | Black finish, Turn Indicators on ORVMs |
| Monogram Series | Chrome |
| Monogram Series | Black Door Handles Finish |
| Monogram Series | Both Sides |
| Monogram Series | Yes |
| Monogram Series | No |
| Monogram Series | Chrome Finish |
| Monogram Series | Yes |
| Monogram Series | Yes |
| Monogram Series | Yes |
| Monogram Series | No |
| Monogram Series | LED |
| Monogram Series | Yes |
| Monogram Series | Yes |
| Monogram Series | Yes |
| Monogram Series | LED |
| Monogram Series | Front and Rear Glovebox Lamp, Reading Lamp, |
| Monogram Series | LED |
| Monogram Series | 2 Trips Electronic |
| Monogram Series | Yes |
| Monogram Series | Digital |
| Monogram Series | Yes |
| Monogram Series | Yes |
| Monogram Series | Digital |
| Monogram Series | Average Fuel Consumption, Distance to Empty, Instantaneous Fuel Consumption & Low Fuel Level Warning |
| Monogram Series | Digital Instrument Cluster with Adjustable Cluster Brightness |
| Monogram Series | Yes |
| Monogram Series | Android Auto & Apple CarPlay |
| Monogram Series | Yes |
| Monogram Series | Yes |
| Monogram Series | Yes |
| Monogram Series | Yes |
| Monogram Series | Yes |
| Monogram Series | 12.3" Touch-screen Display |
| Monogram Series | No |
| Monogram Series | Yes |
| Monogram Series | Yes |
| Monogram Series | Yes |
| Monogram Series | Yes |


Click it and Unblock the Notifications