|
59,900.00
एक्स-शोरूम कीमत
|
|
|
72,900.00
एक्स-शोरूम कीमत
|
|
|
79,900.00
एक्स-शोरूम कीमत
|
|
|
92,900.00
एक्स-शोरूम कीमत
|
|
|
102,900.00
एक्स-शोरूम कीमत
|
| Charging At Charging Station | No |
| Charging At Home | No |
| Body Type | Electric Bikes |
| Additional Storage | Yes |
| Ground Clearance | 160 mm |
| Height | 1120 mm |
| Kerb Weight | 60 kg |
| Length | 1820 mm |
| Width | 520 mm |
| DRLs | Yes |
| Headlight | LED |
| Tail Light | LED |
| Turn Signal Lamp | LED |
| Starting | Push Button Start |
| Battery Capacity | 48 V/24 Ah |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Drive Type | Hub Motor |
| Motor Type | BLDC |
| Reverse Assist | Yes |
| Transmission | Automatic |
| Claimed Range | 60 km/charge |
| Front Brake Diameter | 220 mm |
| Rear Brake Diameter | 220 mm |
| Brakes Front | Disc |
| Brakes Rear | Disc |
| Suspension Front | Fork Type Hydraulic` |
| Suspension Rear | Adjustable Hydraulic Coilover |
| Tubeless Tyre | Tubeless |
| Tyre Size | Front :-3.00-10, Rear :- 3.00-10 |
| Wheel Size | Front :-254 mm,Rear :-254 mm |
| Wheels Type | Sheet Metal |
| Additional Features | Remote Key, Wheel Immobilizer, Reverse Gear, 10 AMP Fast Charger |
| Additional Features Of Variant | Remote Key, Wheel Immobilizer, Reverse Gear, 10 AMP Fast Charger |
| Anti Theft Alarm | Yes |
| Charging Point | Yes |
| Clock | Yes |
| Display | Yes |
| EBS | Yes |
| Fast Charging | Yes |
| Instrument Console | Digital |
| Keyless Ignition | Yes |
| Odometer | Digital |
| Pass Switch | Yes |
| Passenger Backrest | Yes |
| Passenger Footrest | Yes |
| Seat Type | Single |
| Speedometer | Digital |
| Tripmeter | Digital |
| Underseat storage | Yes |